HARDDISKY.CZ
Pomáháme diskům přežít!

Hledat :: Seznam uživatelů :: Uživatelské skupiny
Registrace :: Nastavení :: Přihlášení

Help!!!!!

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Viktor

PříspěvekZaslal: 14.02.2010 13:11    Předmět: Help!!!!! Odpovědět s citátem

Potřebuju nutně poradit s harddiskem. Když zapnu počítač, tak při startu mi zamrznou Windows a disk vydává takové rachtavé zvuky.Zkoušel jsem i disk připojit do jiného počítače přes redukci usb ale nemohl jsem data vykopírovat.Počítač se hodně zasekával,tak jsem to nakonec vzdal.Jak se dostanu na data,prosím poraďte někdo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Technician

PříspěvekZaslal: 14.02.2010 19:49    Předmět: re Odpovědět s citátem

Problém s Windows je v tom, že se snaží z disku číst a také na něj zapisovat.Disk má pravděpodobně poškozený povrch a hlavy, ale přesto se stále snaží požadované místo (sektory) na plotně přečíst nebo tam zapsat data.Disk budete muset vykopírovat binárně tzn. 1:1.Pokud umíte pracovat s některou distribucí Linuxu,pak je dobrý např. příkaz dd. Bohužel zde hrozí to,že se čtecí hlavy na vadném povrchu zničí úplně a nebo naopak,poškozené hlavy vydřou povrch plotny nadobro.Proto je dobré začínat na místech,která jsou čitelná.K tomu jsou už ale speciální programy,které používají firmy pro záchranu dat.Zvažte jestli vám zato Vaše data stojí,popř. využijte záchranu dat na splátky.Konkrétně ve vašem případě si myslím,že je velká šance na úspěch.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Viktor

PříspěvekZaslal: 14.02.2010 20:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za pomoc ale zkusím opravdu raději nějakou odbornou firmu.Rodinné fotky za 5 let mi za to stojí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra HARDDISKY.CZ -> pomoc! Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: