HARDDISKY.CZ
Pomáháme diskům přežít!

Hledat :: Seznam uživatelů :: Uživatelské skupiny
Registrace :: Nastavení :: Přihlášení

Hlučný HDD Maxtor

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tamara

PříspěvekZaslal: 16.04.2003 16:48    Předmět: Hlučný HDD Maxtor Odpovědět s citátem

Dobrý den.
Mám desku ASUS P4G8X - Chipset Intel E7205 - Windows XP
a HDD Maxtor 6Y080P0 s 8 MB Buffer. Když jsem ho kupoval bylo mě řečeno, že je tichý a tak jsem koupil s 8 MB Bufferem s tím, že tím ještě snížím frekvenci přičítání dat. Zjistil jsem ale ,že větší kravál jsem ještě nezažil a pocit že snad buffer není funkční protože pořád chrochtá a přičítá nějaká data. Při pokusu o testování zda není vadný stáhnutým programem PowerDiag 3.04 od výrobce, tento program HDD nenašel a hlásí error code UK0E02.Jinak HDD je formátován na NTFS (používán jako mastr a plně funkční) na 80 žilovém kabelu a při pokusech s testováním byl nakonec dán jako jediný master na kabelu. Zajímá mě jestli se s tím již někdo setkal a zda hlučnost těchto HDD je normální , zda třeba nefunkčnost testovaného orig, programu není daná čipsetem desky. Dejte vědět jaké máte zkušenosti s tímto výrobcem HDD.
Dík za každou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lisuum

PříspěvekZaslal: 26.04.2003 18:02    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud mate pocit ze buffer je nefunkcni; mela by utilitka od maxtoru overit zda je buffer zapnuty; pochybuji o tom ze by byl vadny; je dulezite aby disk pouzival dma; podivejte se zda je zapnute; co se tyce hlucnosti; je to subjektivni; tezko rict; v nejhorsim bych ho proste reklamoval;
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra HARDDISKY.CZ -> obecné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: