HARDDISKY.CZ
Pomáháme diskům přežít!

Hledat :: Seznam uživatelů :: Uživatelské skupiny
Registrace :: Nastavení :: Přihlášení

Přepisování dat na disku

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pallo

PříspěvekZaslal: 21.06.2007 12:59    Předmět: Přepisování dat na disku Odpovědět s citátem

Mám nový disk WD250GB, po nastartování W98SE (zákl.deska BXi98,systémový disk WD20GB) nabízely kapacitu něco kolem 60GB, což je vlastnost těch W98SE. Takže jsem si stáhnul z WD stránek prográmek na rozdělení disku na dva partitiony, což se taky povedlo. Rozdělení bylo na dě rovné části po 125GB. Z jiných zdrojů jsem se dočetl že 127GB (někde se uvádí o trochu víc) je prostě limit tehdejších základních desek. Obě části jsem naformátoval a dal úplnou kontrolu disku (zápisem) a vše fungovalo perfektně. Na disk jsem začal kopírovat data a po několika týdnech jsem náhodou zjistil, že se tam přejmenovaly některé soubory na nesmyslný název a i velikost těchto souborů mnohdy překračovala velikost celého disku icon_smile.gif Zkrátka soubory byly poškozené a kopírováním dalších souborů se poškozovaly další původní soubory.
Zprvu sem si myslel že je problém jen na jednom partitionu ale hned v zápětí při pokusu kopírování na druhý partition byl problém i zde. Po přejetí scandiskem se vytvořilo velké množství adresářů a souborů které byly špatné a disk se chová zatím normálně. Jenže jaksi důvěra je ta tam, protože nevím kdy se to zase stane.
Jinak disk sem i potom zkotroloval zápisem a je v pořádku. Problém je někde v systému.
Napadá mě jestli to nemůže být neskenováním disku po nechtěném pádu systému (tak dlouho čekat se mi nechce a starý disk se občas proskenoval(jen 3GB), ale také ne vždy).
Nebo velkým množstvím souborů cca 100 tisíc, ale to sem se zase dočetl že limity množství souborů jsou daleko vyšší.
Nemáte někdo prosím zkušenosti s podobným problémem s přepisem dat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra HARDDISKY.CZ -> pomoc! Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: